Logopeda - Monika Walewska-Gruchała (MWalewska@eduwarszawa.pl)

Drodzy Rodzice,

dzieci, które uczęszczają na zajęcia robią postępy w rozwijaniu mowy, szczególnie te,  które mają wsparcie i pomoc w rodzinie. Bez codziennych, systematycznych ćwiczeń, same spotkania z logopedą nie przyniosą dużych efektów. Zachęcam zatem do codziennego powtarzania i utrwalania materiału z zajęć, ponieważ bez utrwalonego materiału nie można przejść do kolejnego etapu ćwiczeń. Brak ćwiczeń to brak postępów w terapii.

Na stronie szkoły, w zakładce "Kącik logopedyczny", będę umieszczała artykuły z których będzie można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy oraz wskazówek do motywacji i ćwiczeń z dzieckiem w domu. Zapraszam do zapoznawania się z informacjami tam umieszczanymi.

Terapia logopedyczna w naszej szkole odbywa się codziennie i ma na celu:

-  korekcje wad wymowy,
-  rozwijanie sprawności narządów mowy, artykulacji i fonacji,
-  uregulowanie prawidłowego sposobu oddychania,
-  rozwijanie percepcji słuchowej: rozpoznawanie, różnicowanie oraz lokalizowanie dźwięków,
-  rozwijanie słuchu fonematycznego i pamięci słuchowej,
-  rozwijanie myślenia,
-  rozwijanie koordynacji wzrokowo-słuchowo-ruchowej,
-  ćwiczenie motoryki małej i dużej,
-  wyrównywanie opóźnień rozwoju mowy,
-  rozwijanie słownika czynnego i biernego,
-  rozwijanie komunikacji językowej dziecka,
-  prawidłowe stosowanie melodii, rytmu, akcentu i tempa mowy- elementy logorytmiki,
-  umiejętne różnicowanie dźwięków mowy,
-  wyrabianie umiejętności posługiwania się poprawną polszczyzną,
-  usprawnianie techniki czytania i pisania.