20 grudnia 2023

Mała Książka Wielki Człowiek

Uczniowie klas pierwszych naszej szkoły wzięli udział w kolejnej edycji kampanii „Mała książka – wielki człowiek” prowadzonej przez Instytut Książki, a finansowanej przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Jej celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci ze szczególnym uwzględnieniem najmłodszych uczniów, którzy dopiero rozpoczynają naukę w szkole podstawowej. W ramach projektu dzieci otrzymały darmowe Wyprawki Czytelnicze składające się z książki autorstwa Justyny Bednarek pt. „Wnuczka antykwariusza” i poradnika dla rodziców „Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem”.

Wyprawki mają zachęcić do częstego sięgania po książkę oraz regularnego czytania zarówno samodzielnego, jak i z udziałem najbliższych. Uroczyste przekazanie Wyprawek Czytelniczych odbyło się w bibliotece szkolnej. Książki sprawiły dzieciom wiele radości.

Beata Kleszczyńska