Głównym założeniem projektu było aktywne włączenie się uczniów szkół warszawskich oraz województwa mazowieckiego w realizację festiwalu. Każda ze zgłaszających się szkół miała za zadanie przestawienie 10 minutowego występu - programu artystycznego promującego lub przedstawiającego kulturę danego kraju. Imprezie towarzyszyła prezentacja innych talentów: wystawa prac plastycznych, fotograficznych, rękodzieła artystycznego itp. Prace były przygotowywane nie tylko przez dzieci, ale także przez dorosłych (rodziców, krewnych). Równocześnie każda grupa etniczna przygotowywała minimum dwie najbardziej charakterystyczne dla kuchni regionalnej potrawy. Potrawy były serwowane w stołówce szkolnej. Po zakończeniu występów wszyscy zaproszeni goście oraz uczestnicy festiwalu udawali się na degustację. Ważnym elementem festiwalu było włączenie do działań nauczycieli oraz rodziców uczniów.