W pierwszym etapie prac, przy wsparciu ze strony Urzędu Dzielnicy Targówek usunięte zostało z przyszkolnego podwórka ponad 1000 m2 zbędnego asfaltu. Następnie nawieziono urodzajną glebę i rozpoczęło się sadzenie i wysiew roślin. Łącznie w Ogrodzie posadzono około 665 roślin należących do pięćdziesięciu dwóch gatunków. Całe założenie ogrodowe ma ponad 1700 m powierzchni i obejmuje m.in. łąkę kwietną, łany roślin miododajnych, pergolę wraz z pnączami, oczko wodne z roślinnością nadwodną oraz nasadzenia drzew.  Uczniowie Gimnazjum nr 141 uczestniczyli w kolejnych etapach tworzenia ogrodu: wysiewali rośliny łąkowe i polne, sadzili byliny i krzewy, składali drewniane kompostowniki oraz wieszali budki lęgowe dla ptaków. Zgodnie z ideą tworzenia ogrodów przyjaznych ptakom, owadom i innym drobnym dzikim zwierzętom, w ogrodzie posadzono przede wszystkim gatunki krajowe.

Więcej informacji: tutaj.