Uczniowie klasy 1 s,  wraz z wychowawcą p. Anną Chormańską oraz p. Jolantą Krawczyk – Przychodni, przystąpili do Ogólnopolskiego Projektu Ekologicznego "Eko agenci - w poszukiwaniu dobrego klimatu", pod patronatem Ministra Klimatu i Środowiska.

Głównym celem projektu, jest  wyrabianie szacunku do przyrody oraz dbanie o jej piękno. Dzieci, uczą się w jaki sposób mogą  ochronić najbliższe środowisko oraz  rozwijają poczucie odpowiedzialności i potrzebę szybkiej reakcji na problemy ekologiczne.  Dodatkowym celem programu jest pokazanie uczniom, jak w świadomy i zaangażowany sposób, każdy człowiek  może wprowadzać zmiany i być przykładem dobrych  działań dla klimatu oraz dla całej ludzkości.

Poprzez udział w projekcie ekologicznym, chcemy kreować w śród uczniów właściwą postawę wobec przyrody. Troska o jej stan, staje się wówczas nie tyle obowiązkiem, ale przyjemnością i potrzebą.