Ogólnopolski projekt edukacyjny „Europa i ja"

W bieżącym roku szkolnym, uczniowie klasy 1 s, biorą udział w projekcie edukacyjnym, którego celem jest przybliżenie wiedzy na temat krajów znajdujących sięw Europie. W związku z tym, że uczniowie uwielbiają podziwiać przepiękne widoki oraz kochają jeść pizzę, wybraliśmy  słoneczne Włochy.

Projekt składa się z ośmiu zadań, po jednym na miesiąc. W każdym miesiącu wykonujemy jedno zadanie. Dotyczą one m.in. odnalezienia wybranego państwa oraz stolicy na mapie, poznanie  symboli narodowych, odnalezieniu w zasobach internetowych  słuchowiska, filmu, bajki itp., które nawiązują do wybranego kraju, poznaniu języka i stworzenia słowniczka, utworzeniu prezentacji z miejscami, które warto zobaczyć, poznanie zwierząt żyjących oraz  tradycyjnych potraw i zabaw dziecięcych, a w przypadający w kwietniu Międzynarodowy Dzień Tańca zapoznanie z  charakterystyczną melodią lub tańcem.

Poprzez udział w projekcie, uczniowie z przyjemnością zdobywają nowe doświadczenia oraz rozwijają zainteresowania dotyczące Europy.

Mamy nadzieję, że kiedyś w przyszłości dzielni uczniowie, sami odwiedzą ten przepiękny kraj i przekonają się jak wygląda  w rzeczywistości.

Anna Chormańska