Wyprawka 1-klasisty, dokumenty oraz informacje dla nowych uczniów

Informacje dla rodziców uczniów rozpoczynających naukę w szkole (klasy 1-8)

Dokumenty dot. nowych uczniów przyjętych do szkoły:

- Legitymacja szkolna. Uczniowie przyjęci do szkoły od 2 września 2024 r. otrzymają legitymacje w formie kart PCV formatu ID-1 tzw. e-legitymacje. Legitymacja będzie miała wgrane uprawnienia do darmowych przejazdów komunikacją miejską (wymagana pisemna zgoda)

Aktualne zdjęcie w wersji elektronicznej należy przekazać od 2 września do 10 września za pośrednictwem aplikacji dziennika elektronicznego Librus, do którego dostęp otrzymają rodzice we wrześniu lub mailem: legitymacje.sp377@eduwarszawa.pl w temacie wiadomości wpisując imie i nazwisko dziecka oraz klasę.

Przygotowanie zdjęcia: https://www.gov.pl/web/gov/zdjecie-do-dowodu-lub-paszportu Zdjęcia będą weryfikowane przez pracowników sekretariatu.

- Zgoda na zakodowanie dodatkowych usług na e-legitymacji

- Dane do karty zdrowia ucznia oraz zgoda na fluoryzację - do pobrania poniżej. Termin złożenia do 17 września. Jeżeli nie wyrażasz zgody na sprawowanie opieki zdrowotnej nad dzieckiem przez pielęgniarkę szkolną prosimy o złożenie pisemnego sprzeciwu (Ustawa z 12 kwietnia 2019 r. o opiece zdrowotnej nad uczniami).

- Karta zapisu na świetlicę

Podstawowa wyprawka pierwszoklasisty:

• zeszyty w trzy linie 16 kartkowe bez marginesów
  • zeszyty w kratkę 16 kartkowe bez marginesów
  • strój gimnastyczny – biała koszulka  i granatowe lub czarne spodenki
  • buty na zmianę z białymi podeszwami
  • farby,  pędzelki, pojemniczki na wodę, podkładki
  • ołówek do nauki pisania, gumka do ścierania, temperówka, nożyczki dla dzieci, klej
  • kredki
  • papier kolorowy

Pozostałe wyposażenie według uznania nauczyciela wychowawcy.

Data publikacji: 27.08.2024 r.

1 Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 7 czerwca 2023 r. w sprawie świadectw, dyplomów państwowych i innych druków (Dz.U. z 2023 r., poz. 1120)