25 listopada 2022

Akademia Nadwiślańska - podsumowanie projektu i wręczenie nagród.

I w końcu wszystko stało się jasne – w czwartek, 24 listopada, oficjalnie zakończył się kolejny międzyszkolny projekt PTTK o/Mazowsze odbywający się pod patronatem Mazowieckiego Kuratorium Oświaty, w którym  udział wzięło aż 25 szkół z Warszawy i okolic. W Pawilonie Edukacji Ekologicznej “Kamień” zostały rozdane nagrody w warszawskim konkursie plastycznym p.t. “Rezerwaty Warszawy”oraz certyfikaty Akademii Nadwiślańskiej dla poszczególnych szkół; w końcu poznaliśmy także i  laureatów Projektu. Mieliśmy cichą nadzieję na przyznanie nam  wyróżnienia, lecz nie śmieliśmy marzyć o najwyższym trofeum. A jednak! Nie tylko nasi plastycy “rozbili bank” - wszyscy uczniowie naszej szkoły zgłoszeni do konkursu zostali wyróżnieni, ale wśród wszystkich szkół uczestniczących w Projekcie zajęliśmy I miejsce i wyszliśmy dzierżąc w dłoni wielki złoty puchar. Byliśmy po prostu bezkonkurencyjni!

Na ten spektakularny sukces złożyło się zaangażowanie i wytrwałość naszych Młodych Przyrodników z klas 4-8, zdobywców odznaki, jak również i nauczycieli - szkolnych koordynatorów projektu pań Anny Korniluk i Dominiki Dąbrowskiej, wspieranych przez panie Katarzynę Sztompkę,  Paulinę Górniewicz i Anetę Głowienkę. Wszystkim serdecznie dziękujemy i gratulujemy.

Dominika Dąbrowska