09 marca 2022

"Rowerowy Maj" - zgłoszenia do programu

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!
Zachęcamy do udziału w kampanii "Rowerowy maj", która promuje zdrowy styl życia, zrównoważoną mobilność, ekologię i popularyzuje rower jako środek transportu.
Zasady kampanii są bardzo proste: przez cały maj uczniowie starają się docierać do szkoły w sposób aktywny - na rowerze, hulajnodze (z wykluczeniem elektrycznej), rolkach/wrotkach lub deskorolce. Dzieci podczas drogi do szkoły ćwiczą swoją koordynację, uczą się samodzielności, odpowiedzialności, zdobywają praktykę w zakresie zrównoważonej mobilności.
Kampania ma charakter konkursu. Najaktywniejsza klasa wygrywa wycieczkę lub warsztaty, natomiast indywidualnie,
uczniowie otrzymują bezpłatne wejściówki lub zniżki na ciekawe atrakcje. Każdy zgłoszony uczeń otrzymuje legitymację, do której wklejane są naklejki potwierdzające ilość aktywnych przejazdów.

Termin zgłoszeń: 25.03.2022r. (do wychowawców klas).

Koordynatorzy:
Agnieszka Biernacka