19 grudnia 2022

Wycieczka do zajezdni autobusowej – klasa IIa oraz IIIb odebrały nagrodę za wygraną w konkursie organizowanym w ramach projektu CoMobility.

Uczniowie klasy IIa oraz IIIb uczestniczyli w wycieczce do zajezdni autobusowej na ulicy Stalowej 77. Wyjście było nagrodą za zajęcie I i II miejsca w konkursie organizowanym w ramach projektu CoMobility. Podczas wizyty w zajezdni uczniowie ćwiczyli umiejętność właściwego kasowania biletów, dowiedzieli się w jaki sposób ładuje się autobusy elektryczne. Największą satysfakcję sprawił przejazd przez myjnię oraz możliwość wykonania zdjęcia za kierownicą. Uczniowie mogli zatrąbić klaksonem, a także otworzyć właściwym przyciskiem wybrane drzwi pojazdu. Na koniec czekała je niespodzianka – ciekawy upominek. Dzieci otrzymały przydatne w szkole gadżety oraz papierowy model autobusu, który złożyły po powrocie do szkoły.

Agnieszka Biernacka