07 listopada 2023

Podsumowanie projektu PTTK "Skarpa Warszawska"

Mamy to! "To" czyli certyfikat udziału i realizacji wszystkich zadań w ramach projektu PTTK o/Mazowsze p.t. "Skarpa Warszawska".

W czwartek, 26 października, w Centrum Edukacji Ekologicznej "Kamień" wszystko stało się jasne - znaleźliśmy się w gronie szkół, które z powodzeniem odkrywały lewobrzeżną Warszawę, w szczególności tytułową Skarpę - jej zabytki architektoniczne oraz pomniki przyrody i zostały na podsumowaniu projektu wyróżnione. Co prawda po cichu liczyliśmy, że w tym roku znowu staniemy na podium, lecz tym razem, decyzją Organizatorów, nie były przyznawane nagrody oprócz wspomnianego już certyfikatu oraz odznak dla uczniów - uczestników Projektu.

Zakończenie "Skarpy Warszawskiej" uświetniło także rozdanie nagród laureatom konkursu wojewódzkiego plastycznego pod tym samym tytułem - tu nasi szkolni artyści "rozbili bank" zdobywając aż 3 pierwsze miejsca i jedno drugie. Ich prace można było podziwiać w formie wernisażu konkursu.

Na zakończenie chciałybyśmy podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w realizację poszczególnych działań: uczniom, regularnie biorącym udział w sobotnich rajdach oraz nauczycielom wspierającym nas w koordynowaniu tego przedsięwzięcia, paniom: Głowience, Górniewicz, Sztompce, Łosickiej i Dziewulskiej. Wszystkim Wam należą się wielkie brawa.

A.Korniluk i D.Dąbrowska - szkolne koordynatorki projektu "Skarpa Warszawska".