3 listopada w Sali Kongresowej w Warszawie odbył się Wielki Finał Programów Edukacyjnych Narodowego Centrum Kultury: Programu RYTM oraz Ogólnopolskiego Programu Rozwoju Chórów Szkolnych „Śpiewająca Polska”. W specjalnie przygotowanym spektaklu wystąpił chór 280 dzieci i młodzieży( składający się z chórów regionu: łódzkiego, białostockiego oraz warszawskiego), który wykonał małe oratorium Mariana Sawy „Czego chcą dzieci świata”. W programie Wielkiego Finału znalazł się również spektakl taneczny do „III Symfonii” Witolda Lutosławskiego w wykonaniu 70 uczestników programu RYTM z pięciu warszawskich szkół. Młodym wykonawcom towarzyszyła będzie Polska Orkiestra Radiowa pod batutą Krzysztofa Kusiel-Moroza. Choreografię spektaklu przygotował Jacek Tyski.

fot. P.Litwic