01 kwietnia 2022

Laboratoria miejskie - projektujemy przestrzeń wokół szkoły.

Pod koniec marca odbyły się kolejne Laboratoria miejskie, które realizujemy w klasie 2b w ramach projektu CoMobility. Tym razem uczniowie samodzielnie projektowali i wdrażali w życie przygotowane przez siebie na poprzednich warsztatach pomysły.

Dzieci zostały podzielone na trzy grupy. Pierwsza wymyślała i malowała kredą na znajdujących się wokół szkoły chodnikach gry terenowe. Druga ozdabiała przestrzeń bezpośrednio wokół budynku szkoły, a trzecia projektowała przyszkolny ogród. Dodatkowo uczniowie sadzili rzeżuchę i założyli klasową hodowlę fasoli.

Wymyślone i narysowane gry cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród pozostałych dzieci, które podczas powrotu do domu chętnie grały w namalowane klasy i pokonywały kolorowe tory przeszkód.

Agnieszka Biernacka