06 września 2021

Projekt Co-Mobility

Szanowni Państwo,

miło mi poinformować, że nasza szkoła bierze udział w dwuletnim projekcie Co-designing Inclusive Mobility (Co-Mobility), realizowanym w międzynarodowym partnerstwie. Liderem przedsięwzięcia jest Uniwersytet Warszawski. Ponadto zespół, który podejmuje współpracę z naszą szkołą tworzą naukowcy z innych warszawskich uczelni (Politechnika Warszawska, Szkoła Główna Handlowa), fizycy oraz antropologowie z Norwegii, a także członkowie fundacji „Na miejscu” oraz przedstawiciele miasta Lublin.

Celem Co-Mobility jest wspólne (uczniowie, nauczyciele, rodzice) tworzenie pomysłów na poprawę bezpieczeństwa, zdrowia i jakości poruszania się po mieście oraz wypracowanie rozwiązań, które ułatwią i zachęcą ludzi do komunikacji pieszej, rowerowej lub publicznej. Na terenie Szkoły Podstawowej nr 377 zorganizowane zostaną „Laboratoria Miejskie”, w których czynny udział wezmą uczniowie klasy 2b razem ze swoim wychowawcą. Są one cyklem działań edukacyjnych i badawczych związanych z tematyką mobilności i transportu w mieście, klimatu i ekologii oraz bezpieczeństwa. Dla uczniów jest to doskonała okazja do nauki poprzez zabawę i eksperyment oraz rozwijanie kompetencji, takich jak: kreatywność, przedsiębiorczość.

Zachęcam do regularnego śledzenia informacji na temat naszego projektu. Wszystkie ciekawostki, planowane inicjatywy oraz ich efekty będą publikowane w zakładce „ogłoszenia” na portalu Librus oraz na stronie głównej szkoły. Zapraszam również na stronę samego projektu CoMobility.

A.Biernacka (szkolny koordynator projektu, wychowawca klasy 2b)