21 czerwca 2023

Realizacja Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Europa mój dom”

W bieżącym roku szkolnym klasa 2b realizowała Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Europa mój dom”. W ramach projektu uczniowie poznawali kraje Europy pod względem geograficznym, historycznym, kulturowym i turystycznym. Rozwijali umiejętność pracy z mapą, umiejętności współpracy, pracy w grupach oraz komunikacji. Nauczyli się prawidłowo i skutecznie wykorzystywać technologie informacyjno - komunikacyjne. Zdobywali umiejętności komunikacyjne w językach obcych, a także rozwijali aktywność twórczą, kreatywność, ciekawość świata i ciekawość poznawczą.

Uczniowie odwiedzili: Hiszpanię, Danię, Włochy, Niemcy, Francję, Holandię i Grecję. Podróżowali bardzo chętnie, uczestnicząc w różnorodnych aktywnościach np. : w Hiszpanii rozegrali mecz piłki nożnej i obejrzeli pokaz tańca flamenco, we Włoszech była, oczywiście, pizza i zwiedzanie Rzymu, a w Danii LEGOLAND. W Niemczech obejrzeli przepiękne baśniowe zamki, a chłopców szczególnie zainteresowała motoryzacja, z której słynie ten kraj. We Francji dzieci poznały Paryż i własnoręcznie upiekły francuskie rogaliki. W Holandii podziwiały tulipany, a w Grecji tańczyły zorbę i w grupach opracowały przewodnik po tym pięknym kraju.

Udział w projekcie „Europa mój dom” był dla uczniów wspaniałą przygodą.

Joanna Klicka, Anna Serwan