07 lutego 2022

Dodatkowa rekrutacja do klasy IV sportowej

Harmonogram rekrutacji do klas IV sportowych w szkołach podstawowych w roku szkolnym 2022/2023
Postępowanie rekrutacyjne do klas IV sportowych w szkołach podstawowych
22 marca – 29 marca (do godz. 16.00)
Składanie wniosków o przyjęcie
31 marca – 4 kwietnia
Próba sprawności fizycznej
Uwaga: Do próby sprawności fizycznej przystępują tylko ci kandydaci, którzy posiadają bardzo dobry stan zdrowia potwierdzony orzeczeniem wydanym przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej
do 5 kwietnia (godz. 15.00)
Przekazanie informacji, którzy kandydaci uzyskali pozytywne, a którzy negatywne wyniki próby sprawności fizycznej.
do 6 kwietnia (godz. 13.00)
Opublikowanie list zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych.
6 kwietnia (godz. 13.00) –12 kwietnia (do godz. 16.00)
Złożenie potwierdzenia woli zapisu dziecka w szkole, do której zostało zakwalifikowane.
13 kwietnia (godz. 15.00)
Opublikowanie list przyjętych i nieprzyjętych.

Procedura odwoławcza
od 13 kwietnia
W terminie 7 dni od dnia opublikowania list przyjętych i nieprzyjętych rodzice mogą  wystąpić do komisji rekrutacyjnej z wnioskiem o sporządzenie uzasadnienia odmowy przyjęcia.
W terminie 7 dni od dnia otrzymania uzasadnienia rodzice mogą wnieść do dyrektora szkoły odwołanie od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej.

Postępowanie uzupełniające do klas IV sportowych w szkołach podstawowych
12 maja (godz. 13.00)
Opublikowanie na stronach internetowych szkół informacji o wolnych miejscach w klasach IV sportowych
12 maja – 18 maja (do godz. 16.00)
Składanie wniosków w szkołach podstawowych o przyjęcie na wolne miejsca w klasach IV sportowych
20 maja – 23 maja
Próba sprawności fizycznej
do 24 maja (godz. 15.00)
25 maja (godz. 15.00)
Opublikowanie list zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych.
25 maja (od godz. 15.00) – 31 maja (do godz. 16.00)
1 czerwca (godz. 15.00)
Opublikowanie list przyjętych i nieprzyjętych.