08 listopada 2022

II Narodowy Konkurs Wiedzy o Sporcie Dla Dzieci i Młodzieży.

W piątek 4 listopada klasa 8b pod opieką pana Macieja Zwierzchowskiego wzięła udział w II ogólnopolskim teście wiedzy o sporcie, który odbył w Centrum Olimpijskim, siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Poza rozwiązywaniem testu wiedzy o sporcie, nasi uczniowie mieli okazję spotkać się i porozmawiać ze znanymi polskimi sportowcami, m.in. złotą medalistą olimpijską w pływaniu Otylią Jędrzejczak, srebrnym medalistą olimpijskim w zapasach Andrzejem Supronem, pierwszym Polakiem, który zagrał w NBA, Cezarym Trybańskim czy mistrzem Europy w biegu na 400m pp Pawłem Januszewskim. Były ciekawe opowieści mistrzów sportu, pytania, odpowiedzi, wspólne zdjęcia, a na koniec wspólne zwiedzanie Muzeum Sportu.

MZ