24 października 2022

Gala z okazji 100lecia Polskiego Związku Zapaśniczego.

W piątek 21 października w warszawskim Teatrze Polskim odbyła się uroczysta Gala 100lecia Polskiego Związku Zapaśniczego, w której mieli zaszczyt uczestniczyć Pan Dyrektor Grzegorz Kaliski oraz Pan Maciej Zwierzchowski.

Nasza szkoła od kilku lat blisko współpracuje z PZZ, uczestnicząc w programie Zapasy Sportem Wszystkich Dzieci, organizując spotkania z Andrzejem Supronem, pokazy zapaśnicze, uczestnicząc w różnych projektach oraz zawodach organizowanych przez Polski Związek Zapaśniczy.

Gala w Teatrze Polskim była bardzo uroczysta, zgromadziła wielu wybitnych zawodników,2 trenerów, działaczy oraz przyjaciół zapasów.

Wśród wyróżnionych z okazji 100lecia PZZ byli między innymi takie gwiazdy zapasów jak Józef Lipień, Adam Sandurski, obecny prezes PZZ Andrzej Supron, Andrzej Wroński, Włodzimierz Zawadzki, Ryszard Wolny czy Józef Tracz. Byli także ostatni nasi medaliści olimpijscy w zapasach Agnieszka Wieszczek, Damian Janikowski, Monika Michalik i Tadeusz Michalik.

Były wspomnienia, wiele serdeczności, uśmiechu, wzruszające chwile oraz wspólne zdjęcia i niekończące się rozmowy.

O sprawny przebieg gali oraz jej podniosły charakter zadbali prowadzący, dobrze znani z telewizji Maciej Kurzajewski oraz mający za sobą zapaśniczą przeszłość Rafał Brzozowski, który oprócz prowadzenia imprezy zaszczycił również zebranych swoim śpiewem, a jeden z utworów, We are the Champions , wykonał w duecie z Andrzejem Supronem, który oprócz 100lecia PZZ obchodził tego dnia również swoje 70te urodziny.

100 lat Panie Prezesie ???