23 listopada 2023

Uczniowie klas 3a i 3b pojechali na wycieczkę

W dniu 25 października 2023 roku uczniowie klas 3a i 3b pojechali na wycieczkę do Ośrodka Edukacji Technicznej ‘PINOKIO”. Uczniowie wzięli udział w zajęciach edukacyjnych poznając rodzaje lasów, piętra lasu, budowę pnia drzewa oraz wykorzystanie właściwości i dóbr lasu, zagrożenia naturalne i  spowodowane przez człowieka. Fascynująca była wizyta w Starej Pracowni, gdzie uczniowie zapoznali się z ręcznymi narzędziami do obróbki drewna, a także ze starymi wyrobami drewnianymi używanymi dawniej w gospodarstwach domowych. Uczniowie wzbogacili się o nowe słownictwo, i tak dowiedzieli się kim był snycerz, co to drewniana niecka, kołowrotek, drewniana nawijaczka do nici itp. Oczywiście uczniowie wzięli również udział w prezentacji nowoczesnych maszyn stolarskich. Kiedy zdobyli wiedzę na temat życia stolarni, nadszedł czas na własną praktykę, i tak dzieci wykonały własne przyborniki na biurko. Po wytężonej pracy przyszedł czas na upragniony posiłek w Drewnianej Chacie, w której pachniało kiełbaskami z grilla. To był dzień pełen wrażeń i nowych wiadomości przyrodniczo-technicznych.

Iwona Sawicka -Strąk