17 października 2024

Udział w Dzielnicowym Dniu Przywracania Czynności Serca

Dnia 16 października, w ramach obchodów Światowego Dnia Przywracania Czynności Serca, odbył się Dzielnicowy Dzień Przywracania Czynności Serca. Nasza Szkoła Podstawowa nr 377 miała zaszczyt uczestniczyć w wydarzeniu, delegując czteroosobową drużynę składającą się z uczniów klas 8, którzy zaprezentowali swoje umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy.

Wśród znakomitych gości, którzy wzięli udział w całym wydarzeniu, był Marcin "Borkoś" Borkowski - znany ratownik medyczny, który swoją obecnością uświetnił nasze spotkanie. Jego prelekcja na temat znaczenia szybkiej reakcji w sytuacjach zagrożenia życia z pewnością zainspirowała młodzież do dalszego zgłębiania tematów związanych z pierwszą pomocą.

Podczas wydarzenia nasi uczniowie mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności w zakresie resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Wspólnie z innymi uczestnikami ćwiczyli techniki ratunkowe na specjalnych fantomach, ucząc się, jak ważne jest działanie w sytuacjach awaryjnych. Uczniowie z zaangażowaniem podchodzili do zadań, a ich determinacja i chęć niesienia pomocy były widoczne na każdym kroku.

Dzięki takim wydarzeniom w naszej szkole kształtujemy świadomość na temat zdrowia i bezpieczeństwa, a umiejętność udzielania pierwszej pomocy to niezwykle cenna umiejętność, która może uratować życie. Jesteśmy dumni, że nasi uczniowie mieli okazję wziąć udział w tym ważnym wydarzeniu i zdobyć nową wiedzę oraz doświadczenia, które wykorzystają w przyszłości.

Mamy nadzieję, że Dzielnicowy Dzień Przywracania Czynności Serca stanie się tradycją naszej szkoły i że w przyszłości jeszcze więcej uczniów będzie mogło wziąć w nim udział!

Piotr Zaremba