27 września 2024

Euroweek - wszystko co dobre, (za) szybko się kończy

Środa, 25 września, minęła nam tyleż szybko, co intensywnie. Przed południem odwiedziliśmy jedną z ciekawszych atrakcji Ziemi Kłodzkiej, stanowi pruska twierdza Silberberg, czyli Srebrna Góra – kompleks warowni z 18 stulecia. Tam zostaliśmy oprowadzeni przez panią przewodniczkę odzianą w tradycyjny strój osiemnastowiecznej markieterki, która nie tylko zaznajomiła nas z historią tego obiektu, lecz również opowiedziała o zwyczajach panujących w pruskiej armii, a nawet wystrzeliła z repliki ówczesnego pistoletu. Potem wzięliśmy udział w warsztatach technicznych – lepiliśmy z gliny, budowaliśmy koła i cebrzyki. Po południu czekała nas kolejna porcja euroweekowych atrakcji: podzieleni na zespoły wykonywaliśmy - zadania pod wspólnym tytułem „Mission impossible”-naturalnie poradziliśmy sobie z nimi śpiewająco (freestylowo…)! A na zakończenie każdy z nas otrzymał imienny certyfikat, poświadczający zdobycie wielu cennych nowych umiejętności. Cóż, szybko minęło nam tych kilka dni, zdecydowanie za szybko… Z niecierpliwością zatem będziemy wyczekiwać przyszłorocznego wyjazdu na Euroweek, bo zgodnie z tym co ćwierkają wróbelki, został już wstępnie zarezerwowany dla naszej szkoły termin we wrześniu 2025 roku!

Dominika Dąbrowska