09 stycznia 2024

Wizyta klas 7a i 8a w  Ambasadzie Niemiec

We wtorek, 09 stycznia, uczniowie klas 7a i 8a gościli w ambasadzie naszego zachodniego sąsiada – Republiki Federalnej Niemiec. Spotkanie miało na celu nie tylko zapoznanie się z zadaniami, jakich podejmują się ambasador, dyplomaci i pozostali pracownicy tego ważnego urzędu, ale przede wszystkim co dla NAS mają do zaoferowania. I tak oto dowiedzieliśmy się jakie możliwości daje nauka w niemieckich szkołach wyższych, jakie należy spełnić kryteria i z jakich udogodnień skorzystać decydując się na studia w innym kraju Unii Europejskiej. Uzmysłowiliśmy sobie jak bardzo oba nasze kraje są ze sobą powiązane gospodarczo i jakie perspektywy otwierają się przed pracownikami z biegłą znajomością języka niemieckiego. Być może ta wiedza zaprocentuje większą motywacją do nauki tego języka w szkole podstawowej i średniej? Może któryś z dzisiejszych gości ambasady w niedalekiej przyszłości zdecyduje się na naukę w oddziale dwujęzycznym z językiem niemieckim? Czas pokaże.

D.D. i  A.K.