23 września 2024

Euroweek czas start!

W niedzielny poranek, 22 września, całkiem spora, bo licząca aż 47 uczestników, grupa uczniów z klas 6-8 wyruszyła na 5-dniowe warsztaty języka angielskiego Euroweek na Ziemię Kłodzką, do miejscowości Duszniki Zdrój. Po drodze, korzystając z jeszcze letniej (ostatni dzień!) pogody pozwoliliśmy sobie na spacer po Oleśnicy – mieście Dolnego Śląska, które dotąd zawsze mijaliśmy w drodze do Wrocławia. A które ma całkiem sporo do zaoferowania biorąc pod uwagę jego długą historię i rolę, jaką pełniło w tej części kraju, a co widać w załączonej fotorelacji.

Po przyjeździe na miejsce i zakwaterowaniu w pensjonacie poznaliśmy naszych tegorocznych wolontariuszy, którzy prowadzić będą z nami euroweekowe zajęcia z: Włoch, Gruzji, Turcji i bardziej egzotycznych: Malezji, Indonezji, Bangladeszu i… Tahiti, czyli Polinezji Francuskiej.

Zatem: 3-2-1…. Euroweek czas start!

Dominika Dąbrowska