20 maja 2024

Rajd w ramach realizacji projektu „80-ta rocznica wybuchu powstania warszawskiego”

W sobotę, 18 maja, po raz kolejny uczniowie naszej Szkoły wzięli udział w rajdzie zorganizowanym przez PTTK o/Mazowsze w ramach realizacji projektu „80-ta rocznica wybuchu powstania warszawskiego”. Tym razem  trasa wiodła przez Stare Miasto i jego najbliższą okolice. Było to już drugie wydarzenie w ramach projektu i zarazem ostatnie przed wakacjami – w pozostałych dwóch weźmiemy udział jesienią. I tym razem udało nam się znaleźć odpowiedzi na wszystkie pytania i zainkasować komplet punktów. Ale tak naprawdę to nie to było celem głównym rajdu – najważniejsze było wspomnienie młodych warszawiaków, którzy w sierpniu 1944 położyli na szali swoją młodość, plany, a nawet życie. Była to dla nas wszystkich kolejna lekcja patriotyzmu i żywej historii.

D.D.