31 marca 2022

Warszawska Wiosna 2022 – „Warszawa – stolica gościnności”

Tradycja witania wiosny „po warszawsku” ma w naszej szkole wieloletnią historię, do której, po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią, wróciliśmy w tym roku. Każdorazowo  kolejnym Warszawskim Wiosnom przyświecała konkretna myśl przewodnia i tak oto głównym motywem tegorocznego wydarzenia była pomoc i gościna, jaką świadczą mieszkańcy naszego miasta przybyszom z Ukrainy, szukającym w Polsce schronienia przed toczącą się tam okrutną wojną. W każdej klasie (4-8) zorganizowane zostały warsztaty plastyczne, których owoce ozdobiły korytarze drugiego piętra i świadczą o naszej solidarności z narodem Ukrainy.

Oprócz warsztatów varsavianistycznych, nie można tego pominąć, 21 marca rządzi się swoimi prawami z oczywistego powodu, stąd nasi uczniowie pozwolili sobie na odrobinę wiosennego szaleństwa, o czym świadczyły dobitnie ich radosne, zielono-kwieciste, stylizacje.

D.D.