12 września 2023

Jubileusz 40-lecia Szkoły im. mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala” - film

W sobotę, 9 września br. przed płaskorzeźbą upamiętniającą mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala”, umieszczoną na frontowej ścianie naszej Szkoły , odbyły się uroczystości z okazji 40-lecia funkcjonowania Szkoły im. „Hubala”. Kolejno imię majora Henryka Dobrzańskiego nosiły placówki  edukacyjne:  Szkoła  Podstawowa nr 315, Gimnazjum nr 141 i obecnie działająca Szkoła Podstawowa nr 377.

W części oficjalnej obchodów ku czci naszego Patrona wzięła udział wojskowa asysta honorowa składająca się z Orkiestry i Kompanii Reprezentacyjnej Wojska Polskiego. Oficer Pułku Reprezentacyjnego Wojska Polskiego por. Jakub Szczypczyk odczytał apel pamięci, w którym przywołał obrońców Ojczyzny, w tym żołnierzy Oddziału Wydzielonego Wojska Polskiego mjr. „Hubala”. Na zakończenie apelu pamięci kompania oddała salwę honorową, a przed popiersiem mjr. Dobrzańskiego złożono wieńce. Część oficjalna zakończyła się odegraniem „Pieśni reprezentacyjnej Wojska Polskiego”.

Po podniosłej i przepełnionej patriotyzmem części oficjalnej odbył się koncert światowej sławy orkiestry pod batutą Pana Mirosława Chilmanowicza.

Całość przepełnionego atrakcjami przedpołudnia dopełnił bardzo udany „Piknik u Hubala”.

Jubileusz zaszczycili swoją obecnością: Pan Jędrzej Kunowski – zastępca Burmistrza Dzielnicy Targówek m. st. Warszawy, Pan Kamil Maciejczuk – wiceprzewodniczący Rady Dzielnicy Targówek m. st. Warszawy, Pani Aneta Wyczółkowska – przewodnicząca Komisji Edukacji i Wychowania, Pani Maria Wieczorek-Rochalska – pierwsza dyrektor Gimnazjum nr 141, dyrektorzy placówek oświatowych Dzielnicy Targówek i licznie przybyła społeczność lokalna.

Izabela Paterek