27 marca 2023

Warszawska Wiosna 2023 w klasach 4-8

Pierwszy dzień wiosny ma w naszej szkole już długą tradycję – wtedy to, jak na Varsavianistyczną Szkołę przystało, odbywają się warsztaty o tematyce warszawskiej. Każda edycja warsztatów ma swój motyw przewodni – w tym roku było nim hasło: „Warszawa – stolicą europejskiej turystyki”, jako że nasze miasto zostało wyróżnione prestiżowym tytułem „Best European Destination of 2023”. Nie zostało nam zatem nic innego jak zacząć przygotowania na spodziewany najazd i oblężenie przez turystów ze wszystkich zakątków kontynentu – każda klasa przygotowała baner powitalny w języku obcym; sportretowała i opisała swoje ulubione miejsce w stolicy, warte odwiedzenia oraz ukuła slogan zachęcający do przyjazdu. Owoce dwugodzinnej pracy zostały następnie zaprezentowane podczas wspólnego spotkania klas na sali gimnastycznej.

Po podsumowaniu warsztatów przyszedł czas na podsumowanie i nagrodzenie laureatów tegorocznej edycji konkursu Festiwal Młodych Talentów, na który wszyscy uczestnicy lutowych przesłuchań czekali z niecierpliwością. Nagrody, ufundowane przez naszą szkolną Radę Rodziców, wręczyła Pani Dyrektor Renata Parkita, przewodnicząca konkursowego jury.

D.D.