10 lutego 2023

Bal Ósmoklasistów AD 2023

Podczas gdy ich młodsi koledzy szaleli na parkiecie za dnia oni czekali na wieczór, by pojawić się w pełniej gali – bowiem Bal Ósmoklasisty to niewątpliwie pierwszy taki „poważny” bal w życiu ! Dziewczęta w wieczorowych sukienkach, chłopcy w garniturach niecierpliwie oczekiwali wybicia godziny 17:00 kiedy to Pan Dyrektor tradycyjnym: „Poloneza czas zacząć !” da sygnał do rozpoczęcia tego najdostojniejszego tańca, którego kroki i figury ćwiczyli z takim zaangażowaniem i pietyzmem. Zatańczyli przepięknie ! W pełnym skupieniu i powadze, równiutko, bezbłędnie. W niejednym oku łza się zakręciła, bo oto tak jeszcze niedawno po raz pierwszy przekraczali próg szkoły, a teraz tacy już prawie dorośli i piękni. Po odtańczeniu pierwszego tańca były podziękowania i „chwila dla reporterów” przy balowej „ściance” – każdy chciał uwiecznić tę uroczystą chwilę i jej bohaterów. A dalej to już były harce, pląsy, wygłupy w fotobudce i prawdziwie karnawałowy nastrój. Który zawdzięczamy zarówno Rodzicom, którzy zorganizowali zabawę, jak i Pani Anecie Głowience, która „wyczarowała” balowe dekoracje, jak i nauczycielom wychowania fizycznego, którzy godzinami ćwiczyli z młodzieżą choreografię, ale przede wszystkim Młodym Hubalczykom z klas 8a i 8b, którzy pokazali się w tym dniu od jak najlepszej strony.

D.D.