07 czerwca 2022

Święto Patrona Szkoły.

3 czerwca, po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią, odbyła się tradycyjna uroczystość poświęcona Patronowi naszej szkoły mjr. Henrykowi Dobrzańskiemu „Hubalowi”.

Coroczne obchody Święta Patrona są okazją do przybliżenia młodzieży zarówno sylwetki mjr. Dobrzańskiego, jak i przypomnienia o patriotyzmie i powinnościach wobec Ojczyzny. Kulminacyjnym elementem uroczystości był udział wojskowej asysty honorowej w uroczystości składania wieńców przed popiersiem mjr. „Hubala”. Żołnierze Kompanii Reprezentacyjnej uczestniczą w naszych uroczystościach od wielu lat, a ich obecność uświetnia obchody i podkreśla więź między młodzieżą i żołnierzami Wojska Polskiego, promując wojsko w środowisku lokalnym.

W uroczystości uczestniczyli: Pani Małgorzata Kwiatkowska - Burmistrz Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy, radny Dzielnicy Targówek Pan Witold Harasim, ks. Proboszcz Sylwester Gaworek oraz licznie przybyli okoliczni mieszkańcy.

I.P