12 listopada 2023

Uroczystości z okazji Dnia Niepodległości

W piątek, 10 listopada, uczniowie naszej szkoły uczcili 105-tą rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, przypadającą dzień później. Obchody tego najważniejszego dla naszej Ojczyzny święta zostały podzielone na 3 części: najpierw uczniowie klas starszych wzięli udział w uroczystym apelu i obejrzeli przedstawienie słowno-muzyczne prezentującą utwory o tematyce niepodległościowej, potem klasy młodsze prezentowały przygotowane przez siebie pieśni legionowe i patriotyczne podczas koncertu, zaś na zakończenie cała szkoła stanęła do hymnu odśpiewując, jak co roku, Mazurka Dąbrowskiego punktualnie o symbolicznej godzinie 11:11.  Po zakończonych zajęciach miał dodatkowo jeszcze miejsce konkurs poezji patriotycznej zorganizowany przez naszą szkolną świetlicę. Przez ten cały dzień panowała bardzo uroczysta, podniosła atmosfera.  Wszyscy godnie obeszliśmy to wyjątkowe święto, co  stanowiło cenną  lekcję zarówno historii, jak i patriotyzmu.

Dominika Dąbrowska

Konkurs recytatorski "Niepodległa " w Naszej Świetlicowej Gromadzie.

1. Miejsce: Adam Wójcik

2. Miejsce: Dawid Staropolecow i Oliwia Unieżycka

3. Miejsce: Andżelika Zdulska i Karolina Wierzbowska

Wyróżnienia:

Wojciech Matys, Lena Zaperty, Zuzanna Woźniak, Aleksander Flakiewicz.

Gratulujemy!