07 września 2022

„Hubal” - odsłonięcie muralu na budynku naszej szkoły.

Z inicjatywy Stowarzyszenia „WEST”, we współpracy z licznymi instytucjami m.in. Ministerstwem Obrony Narodowej, Urzędem Dzielnicy Targówek i Szkołą Podstawową nr 377 na budynku naszej placówki, nad głównym wejściem, pojawił się wspaniały mural przedstawiający patrona  mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala”.

Uroczystość odsłonięcia muralu odbyła się 4 września o godz. 18.00. Przybyli na nią liczni goście: Jędrzej Kunowski - Zastępca Burmistrza Dzielnicy Targówek m. st. Warszawy, Jacek Duczman - Zastępca Burmistrza Dzielnicy Targówek m. st. Warszawy, Kamil Maciejczuk - Wiceprzewodniczący Rady Dzielnicy Targówek m. st. Warszawy, Maciej Golnowski - Wiceprezes Stowarzyszenia „WEST”, Zofia Sosnowska - „Sosenka” - żołnierz Powstania Warszawskiego oraz przedstawiciel Ministerstwa Obrony Narodowej, który odczytał przesłanie skierowane do uczestników uroczystości przez Wiceprezesa Rady Ministrów Ministra Obrony Narodowej Pana Mariusza Błaszczaka. Gospodarzem wydarzenia był dyrektor Szkoły Podstawowej nr 377 Pan Grzegorz Kaliski. W uroczystości wzięli udział nauczyciele i uczniowie naszej placówki oraz licznie przybyli mieszkańcy Targówka. Po symbolicznym przecięciu wstęgi, mural „Hubala” rozbłysnął w świetle iluminacji. Całość, bardzo udanego przedsięwzięcia, dopełnił „Koncert polskich pieśni II wojny światowej” w wykonaniu zespołu wokalno-aktorskiego „Sonanto”.

Izabela Paterek