17 czerwca 2024

Święto Patrona

14 czerwca odbyło się w naszej szkole Święto Patrona, majora Henryka Dobrzańskiego „Hubala”.

Coroczne obchody Święta Patrona są okazją do przybliżenia Uczniom zarówno sylwetki mjr. Dobrzańskiego, jak i przypomnienia o patriotyzmie i powinnościach wobec Ojczyzny.

Elementem szczególnie podniosłym była „Minuta Ciszy” poświęcona sierżantowi Mateuszowi Sitkowi, żołnierzowi 1. Warszawskiej Brygady Pancernej, który oddał życie w obronie granicy Polski.

Tradycyjnie już kulminacyjnym momentem uroczystości był udział wojskowej asysty honorowej w składaniu wieńców przed popiersiem mjr. „Hubala”. Żołnierze Kompanii Reprezentacyjnej Wojska Polskiego uczestniczą w Święcie Patron od wielu lat, a ich obecność nie tylko uświetnia obchody i podkreśla więź między uczniami a żołnierzami Wojska Polskiego, ale promuje też wojsko w środowisku lokalnym.

Gościem specjalnym tegorocznych obchodów była Pani Katarzyna Pachnowska- Główny Specjalista Wydziały Edukacji i Wychowania Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy.

Pamięć o Patronie trwa w kolejnych uczniowskich pokoleniach…

I.P