11 kwietnia 2022

Wizyta w Centrum Olimpijskim – klasa 2b.

7 kwietnia klasa 2b uczestniczyła w zajęciach pt. „Radość z ruchu – Joy of moving” organizowanych w Centrum Olimpijskim. Warsztaty zachęcały do podejmowania aktywności fizycznej oraz pokazały, że sport uczy tolerancji, przyjaźni i pokoju, a także pomaga zachować zdrowie, siłę i buduje pewność siebie.

Uczniowie poznali podstawowe pojęcia z zakresu edukacji olimpijskiej. Mieli okazję samodzielnie ozdobić przygotowane medale oraz sprawdzić swoje umiejętności w licznych grach i zabawach ruchowych. Spotkanie urozmaiciła multimedialna prezentacja zawierająca wyjątkowe zdjęcia z igrzysk olimpijskich i krótkie filmy sportowe. Na koniec każde dziecko w ramach pamiątki otrzymało olimpijski worek sportowy. Zajęcia uwieczniło wspólne zdjęcie na podium.

Agnieszka Biernacka