04 listopada 2022

Lekcja historii klasy 6a w Muzeum Narodowym w Warszawie.

W piątkowe przedpołudnie, 28 października, klasa 6a z wychowawcą wzięła udział w lekcji muzealnej, poświęconej królom i królowym Polski – od Bolesława Chrobrego począwszy, na Stanisławie Auguście Poniatowskim skończywszy. W czasie 1,5 godzinnych zajęć uczniowie nie tylko poszerzyli i utrwalili wiadomości zdobyte na lekcjach historii w szkole, lecz również mogli z bliska przyjrzeć się wizerunkom poszczególnych  władców, utrwalonych na płótnach przez mistrzów Jana Matejkę i Wojciecha Gersona. Po zajęciach, korzystając z możliwości zwiedzenia reszty muzeum, udaliśmy się do galerii sztuki starożytnej i zobaczyliśmy eksponaty, których rok wcześniej, z uwagi na kwarantannę klasową, nie dane nam było podziwiać w zaplanowanym uprzednio terminie. Ale jak powszechnie wiadomo - co się odwlecze, to nie uciecze.

D.D.