11 grudnia 2022

Udział reprezentacji naszej szkoły w obchodach XIV Dzielnicowego Dnia Wolontariusza.

Na co dzień działają tak, aby nie rzucać się w oczy, bo zawsze nie siebie, tylko drugiego człowieka (czasami zwierzaka) stawiają na pierwszym miejscu, ale 5 grudnia, w dniu ich święta trzeba mówić o nich głośno, stawiać na świeczniku, w blasku ramp. O kim mowa? Oczywiście o wolontariuszach, czyli ochotnikach do niesienia bezinteresownej pomocy innym. W środę, 7 grudnia, po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią Covid-19, znów mogliśmy ten dzień świętować razem ze wszystkimi szkołami podstawowymi i średnimi w gościnnych murach ZS im. Piotra Wysockiego przy ul. Odrowąża. Uroczystość oprócz reprezentacji wolontariuszy z poszczególnych placówek zaszczycili również przedstawiciele władz dzielnicowych oraz gość specjalny – pani Marina Hulia, która mimo drobnej postury jest jednym wielkim chodzącym wolontariatem pracując z tymi, których nikt inny nie chciał: uchodźcami czeczeńskimi na dworcu w białoruskim Brześciu, samotnymi staruszkami z Domu Samotnej Starości w Radości, bezdomnymi z Woli oraz bezdomniakami ze schroniska dla zwierząt. Byliśmy pod wielkim wrażeniem nie tylko działań, jakie podejmuje Pani Marina, ale przede wszystkim jej charyzmy i pogody ducha. Bowiem, jak powiedziała na wstępie, wolontariat ma sens tylko wtedy, gdy robi się go z uśmiechem na twarzy i radością w sercu.

Po uroczystościach, tradycyjnie, na wszystkich zebranych czekał poczęstunek: stoły uginające się pod ciężarem zdrowych owoców i soków. Mniam!

Dominika Dąbrowska