14 października 2022

Uczniowie klasy 2a i 2b udali się na wycieczkę do Młyna Gąsiorowo.

W dniu 5 października uczniowie klasy 2a i 2b udali się na wycieczkę do Młyna Gąsiorowo na GĄSIOROWSKIE KAPUŚNIAKI. Podczas tych zajęć uczniowie dowiedzieli się, dlaczego kisimy kapustę i czy jest ona zdrowa. Dzięki tym zajęciom uczniowie poznali sposoby ekologicznego przechowywania żywności oraz rodzaje przetworów. Czynnie uczestniczyli w procesie kiszenia kapusty. Każdy uczeń mógł wejść do beczki i ją udeptywać. Podczas zajęć plastycznych doskonalili swoje umiejętności plastyczne i wykonywali kapuściane stemple. Była możliwość podnoszenia sprawności fizycznej w czasie rywalizacji i zabawy w trakcie zajęć sportowych, oczywiście z kapustą w roli głównej. Na obiad – kapuśniak z kiełbasą i chleb wiejski na zakwaście. A na koniec wspaniałe i bardzo aktywne chwile spędzone na ekologicznym placu zabaw wśród promieni jesiennego słońca. To była niezapomniana wycieczka!

Wychowawcy: Iwona Sawicka -Strąk, Joanna Klicka, Anna Serwan