11 października 2022

Klasa 6a poznaje tajemnice Polskiego Radia.

„Jedynka”, „Dwójka”, niemal kultowa „Trójka”, „Program Czwarty” – w całości dedykowany młodym słuchaczom, „RDC”, czy „Radio Kierowców” to tylko niektóre, bardziej znane, programy emitowane przez Polskie Radio – w sumie jest ich aż 9. W poniedziałek, 10 października, uczniowie klasy 6a odwiedzili gmach główny przy Alejach Niepodległości, aby z bliska zobaczyć w jakich warunkach powstają audycje, których słucha cała Polska, a nawet i świat, gdyż równolegle do tradycyjnej formy, Polskiego Radia można słuchać także  i w Internecie. Jako medium publiczne, w przeciwieństwie do rozgłośni komercyjnych, Polskie Radio nie tylko zapewnia przekaz informacji, ale dba również o edukację i upowszechnianie kultury. Stąd naszą wizytę rozpoczęliśmy od studia Programu Drugiego, w którym mają miejsce koncerty kameralne. Dalej obejrzeliśmy i usłyszeliśmy z bliska pracę w Radiu Kierowców, w którym Filip zapowiedział na cały kraj serwis informacyjny, następnie konsoletę Radia Dzieciom oraz DJ-ejkę Programu Czwartego w prawdziwie dyskotekowo-klubowym wydaniu. Nie sądziliśmy, że instytucja działająca od 1926 roku jest taka nowoczesna ! To było dla nas  bardzo ciekawe doświadczenie, co widać na załączonych zdjęciach.

D.D.