01 czerwca 2023

„Bezpieczne Wakacje z Parą Prezydencką”

Z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka uczniowie klasy 5c, 4s oraz dzieci ukraińskie z oddziału przygotowawczego uczestniczyli w spotkaniu z Prezydentem RP Andrzejem Dudą oraz Małżonką Prezydenta Agatą Kornhauser - Dudą. Tematem wydarzenia było bezpieczeństwo podczas letniego wypoczynku oraz zasady właściwego zachowania się w sytuacjach zagrożenia. W programie znalazły się  m.in. pokazy tresury psów i udzielania pierwszej pomocy oraz ćwiczenia z zakresu zasad ruchu drogowego. Najwięcej emocji wzbudził przelot śmigłowca i jego lądowanie na dachu Biura Bezpieczeństwa Narodowego, a ukoronowaniem spotkania był pyszny poczęstunek i prezenty dla wszystkich jego uczestników.

E. Kaszuba-Pruszanowska