06 czerwca 2022

Z wizytą w Pałacu Prezydenckim.

1 czerwca, a więc w Dniu Dziecka, goszczące w naszej szkole dzieci z Ukrainy wzięły udział w spotkaniu „Bezpieczne wakacje z Parą Prezydencką”. Prezydent Andrzej Duda wraz z Pierwszą Damą Panią Agatą Kornhauser-Dudą gościli dzieci w Pałacu Prezydenckim. W ramach spotkania dzieci mogły się dowiedzieć jak należy postępować w sytuacjach zagrożenia. Swoją wiedzą dzielili się z nimi przedstawiciele służb mundurowych i ratowniczych. Zaprezentowano m.in. sposoby zapamiętywania numerów alarmowych, udzielania pierwszej pomocy, techniki ratownicze, sposoby zachowania się w czasie pożaru czy postępowania z wolno żyjącymi zwierzętami. Gościom zaprezentowano również sprzęt, jakim posługują się służby ratownicze.

Spotkanie było dla uczniów niepowtarzalną okazją do bezpośredniego kontaktu z Parą Prezydencką, zwiedzenia Pałacu i pięknego ogrodu.

I.P.