21 marca 2024

"Warszawska Wiosna na wagarach" w klasie 7a

21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny. Jak powszechnie, choć „nieoficjalnie”, wiadomo jest to również święto tych, którzy nie zawsze trafiają na lekcje… Czyli „Dzień Wagarowicza”. W naszej szkole dodatkowo data ta ma jeszcze jedno znaczenie – tradycyjnie w tym dniu świętujemy „Warszawską Wiosnę”, dedykując ten radosny dzień naszemu kochanemu miastu. A gdyby tak móc połączyć te trzy okazje w jedno? Tak też zrobiliśmy. Wyruszyliśmy „w plener”, na wagary, w najpiękniejsze zakątki naszej Warszawy. Klasa 7a wybrała na ten cel okolice Arsenału i Ogrodu Krasińskich, miejsce tyle piękne, co bogate w miejsca historyczne z dalszej i nowszej historii naszej ojczyzny. I tak oto nasze „wagary” zyskały wysoce edukacyjny, interdyscyplinarny charakter, bowiem łączyły zarówno treści z historii, języka polskiego, historii sztuki, a nawet… języka angielskiego! Takie „wagary” mają sens! A wiosna? Oczywiście, że już przyszła. Nie dało się jej nie zauważyć na trawnikach i krzewach. Co nas naturalnie wprawiało w radosny nastrój i cieszyło nasze oczy. Ach!

D.D.