23 października 2021

Rajd w Parku Skaryszewskim

W ramach Akademii Młodego Przyrodnika szkolnego koła turystycznego.

W sobotę, 23 października, wzięliśmy udział w pierwszym przedsięwzięciu w ramach projektu Akademia Młodego Przyrodnika organizowanego przez mazowiecki oddział PTTK w bieżącym roku szkolnym. Jego celem jest poznawanie i odkrywanie zielonej twarzy naszego miasta – warszawskich parków i innych terenów zielonych. Na „pierwszy ogień”, czy jak kto woli „chrzest bojowy” poszedł Park Skaryszewski z przyległościami – jedna z bardziej urokliwych lokalizacji w obrębie Pragi Południe.

Eksplorację tych terenów rozpoczęliśmy w sąsiedztwie Teatru Powszechnego, aby zakończyć ją na Kamionku przy Sanktuarium MB Zwycięskiej w miejscu, w którym odbyły się dwie z wolnych elekcji (pozostałe, jak pamiętamy, miały miejsce na Woli) oraz została odprawiona msza święta przed Bitwą Warszawską w sierpniu 1920 wieku. Po drodze, z mapami w dłoni, odkrywaliśmy ciekawostki i osobliwości historyczne i przyrodnicze Parku, zachwycając się urokami „złotej polskiej jesieni”.

Po zakończonym, z pełnym sukcesem (!) rajdzie, pozwoliliśmy sobie na pyszne „conieco” w najsłodszym zakątku stolicy, czyli w pijalni czekolady E.Wedla. Nagroda po prostu nam się należała…

Na kolejny rajd PTTK zapraszamy w sobotę już za 2 tygodnie !

D.D/A.K