17 października 2022

1b i 1s pojechały na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego Młyn Gąsiorowo.

W dniu 13 października 2022 roku, klasy 1b i 1s pojechały na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego Młyn Gąsiorowo w ramach warsztatów „Gąsiorowskie kapuśniaki”.

Uczniowie poznali sposoby przechowywania owoców i warzyw. Dowiedzieli się, po co kisi się kapustę i czynnie uczestniczyli w procesie kiszenia. Według staropolskiego zwyczaju ugniatali poszatkowaną kapustę w drewnianej beczce.

Rozwijali umiejętności plastyczne wykonując kapuściane stemple i podnosili swoją sprawność fizyczną podczas zawodów z kapustą w roli głównej. Radośnie bawili się na placu zabaw, a na obiad zjedli przepyszny kapuśniak z wiejskim chlebem.

Magdalena Filipek