03 listopada 2022

Łódź filmowa.

We wtorek 25 października klasy 5c i  4s  wybrały się na wycieczkę do Łodzi. Nie było to jednak tradycyjne zwiedzanie miasta z przewodnikiem, a zajęcia  w Wytwórni Filmów Oświatowych. Dzieci poznały tajniki pracy filmowców;  jak realizuje się produkcje filmowe i tworzy animacje.

Podzieleni na grupy, z zawodowcami,  w profesjonalnym studio filmowym realizowali i montowali filmy. Niezwykła przygoda, niezwykłe miejsce, niesamowity klimat. Produkt finalny to krótki film przygotowany przez każdą z grup – pamiątka na całe życie ?

Po zajęciach w filmówce Dzieci zwiedziły piękną ulicę Piotrkowską i  robotnicze  osiedle mieszkaniowe, wpisane na listę zabytków Unesco- Księży Młyn.

Ostatnim akordem wizyty w Łodzi było pyszne jedzonko w Manufakturze Smaku.

Szczęśliwi i zmęczeni całodziennym pobytem poza Warszawą, Turyści z Trockiej, z radością powitali czekających pod szkoła Rodziców.

E. Kaszuba-Pruszanowska, I. Paterek