13 czerwca 2023

Zielona szkoła klas 6a, 6b, 7a i 8a

Na te 3 dni gdzieś w mazurskich kniejach uczniowie klas szóstych, siódmej i ósmej czekali, bez mała, cały rok. Nic dziwnego, gdyż wyjazdy na "zieloną szkołę" są zdecydowanie tym, co tygryski lubią najbardziej. A jak jeszcze trafi się piękna, słoneczna, pogoda, ośrodek bajecznie położony między dwoma jeziorami oraz kadra wyjątkowo kreatywnych animatorów - po prostu raj na Ziemi ! I my właśnie, w dniach 5-7 czerwca, w takim "raju" byliśmy. Czas mieliśmy szczelnie wypełniony zajęciami w terenie: sportowymi, integracyjnymi, sprawnościowymi. Podzieleni na międzyklasowe zespoły poradziliśmy sobie z nimi bezbłędnie, a przy okazji również zacieśniliśmy znajomości, co także było celem tego przedsięwzięcia. Był również czas na pląsy przy ognisku (przy okazji smakowitej "kolacji na patyku") oraz w sali dyskotekowej, a nawet na pierwsze w tym sezonie letnim beztroskie chlapanie się w czystym, mazurskim jeziorze - poczuliśmy wyraźny przedsmak zbliżających się wakacji. Ogólnie zabawa była przednia i uśmiech nie schodził z naszych twarzy przez cały czas. Czego zresztą dowodzi załączona fotorelacja.  To dokąd jedziemy w przyszłym roku? W góry, czy nad morze?

Dominika Dąbrowska