17 czerwca 2023

Sobotni rajd PTTK

Sobotni rajd, 17 czerwca, konkurował z bardzo mocnym "rywalem" - dorocznym piknikiem szkolnym "U Hubala".  Nic zatem dziwnego, że zdecydowali się wziąć w nim udział tylko najwytrwalsi młodzi turyści. A był naprawdę wart zachodu, gdyż pierwszym jego punktem była wizyta w Muzeum Ziemi, po którym oprowadziła nas przemiła Pani Przewodnik opowiadając o dziejach naszej planety i zebranych w muzeum eksponatach. Było to arcyciekawe ! Kolejnym, była gra terenowa z mapą i zadaniami do wykonania prowadząca przez Park Rydza Śmigłego, klimatyczną uliczkę Jazdów - mekkę stołecznych artystów i wolnomyślicieli, aż do Placu na Rozdrożu. Pytania - nie należące bynajmniej do najłatwiejszych, udało się ostatecznie "rozgryźć", co oznacza, że możemy wszem i wobec odtrąbić kolejny sukces. Tym większy, że jesteśmy już na półmetku projektu "Skarpa Warszawska", którego druga połowa czeka nas na jesieni. Ale trzeba nam przyznać - jak dotąd idziemy jak burza ! I oby tak dalej...

D.D.