16 października 2022

Rajd szkolnego koła turystycznego po Uroczysku Młociny.

Wycieczka, którą odbyliśmy w ramach kolejnego zadania w projekcie PTTK „Akademia Nadwiślańska”, była urocza. Nie tylko dlatego, że jej trasa przebiegała przez teren dawnego uroczyska, czyli miejsca, według legend, mającego magiczną moc. Przede wszystkim dlatego, że wyjątkowo dopisała nam pogoda, pozwalając w pełni korzystać z niekłamanych uroków polskiej złotej jesieni, która to właśnie teraz pokazuje swoją najpiękniejszą odsłonę. Trasa, mimo iż stosunkowo krótka, była najeżona mnogością „rozpraszaczy” w postaci rozmaitych atrakcji przyrodniczych i urządzeń sportowo-rekreacyjnych, które nie pozwalały przejść obok siebie obojętnie. Tak więc rozciągnęła się nam w czasie bardzo, bardzo. Ale toż to przecież samo zdrowie, więc nie mieliśmy nic przeciw temu. Rajd, oprócz wybitnie rekreacyjnego charakteru, posiadał również aspekt historyczno-patriotyczny. Zanim na dobre ruszyliśmy na szlak wysłuchaliśmy opowieści o ułanach z czasów kampanii wrześniowej i oddaliśmy im cześć nad wspólnymi mogiłami w Lesie Młocińskim.

Na kolejny, przedostatni już rajd w ramach „Akademii Nadwiślańskiej”, zapraszamy na przeciwległy brzeg Wisły, na Tarchomin już za dwa tygodnie, 29 października.

D.D. i A.K.