21 marca 2023

Powitanie wiosny w Toruniu

Klasy 5 c i 4 s postanowiły powitać pierwszy dzień wiosny w mieście Mikołaja Kopernika. 21 marca, o godzinie 7.00, spod szkoły wyruszyliśmy do stolicy pierników. Mimo że w Warszawie było szaro-buro i deszczowo, Toruń powitał nas ciepełkiem i słoneczkiem. Zwiedzanie grodu Kopernika rozpoczęliśmy od przepięknej Starówki; podziwialiśmy Krzywą Wieżę, prześliczne średniowieczne kamieniczki, urokliwe ulice i majestatyczne kościoły. Następnie udaliśmy się do Planetarium na pokaz poświęcony Mikołajowi Kopernikowi i astronomii. Pokrzepieni pysznym obiadkiem wzięliśmy udział w warsztatach pieczenia toruńskich pierników. Baaaardzo szczęśliwi i baaaardzo zmęczeni powróciliśmy do Warszawy po godzinie 20.00.

Izabela Paterek