13 czerwca 2022

Wycieczka klas 5-ych i 6-ej do Wrocławia.

Środę i czwartek, 08 i 09 czerwca uczniowie klas 5a, 5b i 6a spędzili bardzo aktywnie odkrywając i podziwiając najważniejsze zabytki i atrakcje turystyczne stolicy Dolnego Śląska. Program był tyle ambitny, co intensywny, gdyż w zaledwie dwa dni poznaliśmy historię Wrocławia odwiedzając zarówno Stare Miasto z rynkiem jak  i Ostrów Tumski z katedrą; zobaczyliśmy monumentalną Panoramę Racławicką oraz najnowsze atrakcje tego miasta: Afrykarium w tamtejszym zoo – urządzony z rozmachem pawilon w całości dedykowany faunie Afryki oraz Hydropolis – interaktywne centrum nauki poświęcone wodzie we wszystkich 3 stanach skupienia i żyjącym w niej istotom. Nie mogło również zabraknąć spotkania z sympatycznymi wrocławskimi krasnalami, które napotykaliśmy praktycznie na każdym kroku. Pogoda również nam (o dziwo !) sprzyjała, tak że przemierzanie wrocławskich ulic i placów było naprawdę przyjemne. A ile  przy tym poznaliśmy, zgodnie z zasadą: „szkoła uczy, ale podróże kształcą” !

Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji.

D.D.